#1 2016-04-26 20:00:08

Piparkakuja
Člen
Registrován: 2015-10-31
Příspěvky: 134

Famille Dupont - Cidre Bouché 2014

Udělal jsem si s pomocí DHL "výlet" do Francie pro dvě lahve, které mě ze stránky výrobce (www.calvados-dupont.com) přes obrazovku lákají již dlouho.
V láhvi je oproti cideru Kliment nebo španělské EVA výrazně méně sedliny. Etiketa říká 75cl, 5,5% alk., zátka korková s agrafou.
Při otevření si láhev pěkně pufne, jako sekt. Při nalévání první sklenice cidre pění jako čert, to mám rád. Je cítit plná chuť, jako směs kůže máčené ve zkvašenině. Příjemné a zajímavé. I další nalité sklenice pění jako čert, opět jsem si spálil frňák CO2...
Barva je krásně jantarová, cidre je čirý.
Chuťově kopíruje čichové vjemy: plná chuť, cítím trochu chuť mangostany. Chuť zůstává v ústech dlouho, ocas mi lehce připomíná silně olejovaté kalamata olivy, výborné. Co mě potěšilo nejvíce je to, že je cidre vyváženě sladký. Škoda, že tu nemám refraktometr... Příště bude. Na jazyku zůstává sladce trpká stopa, kyselinka jen velice, velice slabě. Slabá kyselina je cítit na škraních, respektive není cítit, proto chybí ta klasická křeč na čelisti pod ušima.
Postupem času už bublinky tolik neštípou na jazyku, ale při rozlévání se tvoří hustá pěna do poslední kapky v lahvi. 

Co dodat, lepší jablečnou zkvašeninu jsem doposud nepil. Aroma je velmi výrazné, ale vyladěné. Za mě majstrštyk.

Pro kvasiče, hmotnost láhve: 586g.

Doplněno: 9,5/10

Upravil Piparkakuja (2016-05-11 20:06:35)

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK