#1 2016-05-28 16:26:04

Piparkakuja
Člen
Registrován: 2015-10-31
Příspěvky: 134

Cidre de la France (Cidrerie d´Anneville) - brut

75cl, 4% alk., tenkostěnná lahev se šroubovacím kovovým uzávěrem

Koupil jsem v supermarketu EDEKA, asi si nechali vyrobit "neznačkový" cider od francouzského výrobce. Za cenu 1,49EUR jsem to nemohl nevyzkoušet.

Bez usazeniny, přiměřeně bublinek, barva tmavší, čirá.

Voní po zfermentovaných jablkách, v chuti je zpočátku náznak chuti vody z kysaného zelí, ale je hned přebit typickou francouzskou ciderovou chutí. Bál jsem se, že to bude typově trošku limonáda, ale není tomu tak. Chuť je nahořklá, s vůní do ovocna. Dostavuje se i velmi jemná kyselinka a natrpklost. Není to brut, který by byl zcela kyselý, ale rozhodně nelepí hubu. Dobře to namíchali.
Ještě mám jednu lahev "doux", tak o té zas někdy příště.

Hodnocení 8/10 (kdybych přihlédl k ceně, tak to je 10/10. Je doopravdy za hubičku)

Cider frei!

P.S. Že si za hodnocením stojím potvrzuji nákupem dalších 5 lahví, víc jsem na kole nepobral...

Offline

#2 2016-07-03 21:14:08

Piparkakuja
Člen
Registrován: 2015-10-31
Příspěvky: 134

Re: Cidre de la France (Cidrerie d´Anneville) - brut

Při brouzdání na amazonu jsem objevil, že to je přesně tento produkt, jen lehce změnili etiketu. Výrobce souhlasí. V krámě už je vyprodali a já už mám jen poslední dvě lahve, aspoň vím, kde objednat další...

https://www.amazon.de/Jardinette-Pommes … e+bretagne

Offline

#3 2016-08-09 11:50:39

Piparkakuja
Člen
Registrován: 2015-10-31
Příspěvky: 134

Re: Cidre de la France (Cidrerie d´Anneville) - brut

Nyni k sehnani v nemeckem Realu za bezkonkurencnich 99 centu! Zacinam se desit, co ze to vlastne piju, ale kdyz to chutna....

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK