#1 Odrůdy jabloní (hrušní) » Workshop určování starých odrůd v Banské Štiavnici » 2016-08-18 21:01:20

Tolman
Odpovědi: 0

Roots of the Future - Mapping the Traditional Fruit Tree Varieties.
10th - 19th October 2016, Banská Štiavnica, Slovakia
Everything you always wanted to know about old fruit tree varieties but were afraid to ask!
International youth exchange concerned on conservation of biodiversity of fruit trees. Seminars, workshops, presentations, international evenings, voluntary work and mainly field research - mapping and determination of old and local apple tree varieties in Štiavnica hills. We are looking for 5 participants from Czech republic and 5 participants from Slovakia.
For participants from 18 to 30 years old, free food and accommodation, travel costs will be reimbursed
For more informations: rootsfuture1@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/Roots-of-the-F … 156103063/

#2 Re: Kde se dá ochutnat cider? » Amatérské sidružení v Brně? » 2016-01-13 20:55:38

Zdarec, no já bych se tež zúčastnil. navrhuju 2. nebo 3. března, hmm? Abysme poladili formu před Prahou:-)

#3 Péče o jabloně » Stromem to začíná - Kurz ovocný strom v krajině » 2014-01-11 16:31:22

Tolman
Odpovědi: 0

Ahoj, obrátil se na mě Standa Boček (jeden z největších odborníků na staré a krajové odrůdy ovocných dřevin u nás, navíc velice zajímavý člověk) o rozšíření informace o kurzu, který pro veřejnost pořádá Mendelova univerzita v Brně. Pokud se chcete dozvědět více o ovocných stromech, ale i prakticky si vyzkoušet např roubování nebo řez, tak určitě neváhejte, za Standu bych dal ruku do ohňa (mimochodem má i školku právě se starýma a krajovým odrůdama). Více informaci zde http://www.zf.mendelu.cz/cz/studium/czv

#4 Re: Kvašení » Samočištění » 2012-03-29 09:17:09

Ok, taky se asi vydám metodou reflektovaného pokusu a omylu, pak můžem dat v Brně někdy košt, co mě z toho vyšlo;-)

#5 Re: Kvašení » Samočištění » 2012-03-22 19:30:49

Ahoj,

díky za rychlou odpověď, ok, tak zkusím vyčkat, co se bude dít dál. A jaké máš Jirko zkušenosti s vytvářením toho hnědého klobouku? Taky jsem si u jednoho demižonu všiml, že je tam pár centimetrů pod hladinou patrně čiřejší vrstva tekutiny. Znamená to, že už to bude brzo na stočení? Myslím, že by to měl být taky jeden z indikátorů vhodnosti na první stáčení, akorát nevím, protože se tam ten hnědý klobouk taky nevytvořil, oujé, v těch návodech je to vždy tak snadné a praxe pak vypadá tolik odlišně.
Díky za rady.

#6 Kvašení » Samočištění » 2012-03-22 11:16:42

Tolman
Odpovědi: 17

Ahoj cideristi mám na vás dotaz.
Od listopadu jsem byl pryč, takže jsem stihl leda otrhat jabka a uskladnit je ve sklepě, k výrobě jsem se dostal až začátkem března (ano, mám slámový cider:D). Proto teď řeším věci, které jste vy ostatní řešili asi trochu dřív.
U jednoho demižonu se mě děje to, že ze sedliny na dně vystřelují kusy té sedliny a plavou moštem nahoru. V žádném jiném demižonu se mi to neděje, co to znamená? Že se tím ještě čistí, nebo se tím naopak zakaluje a je třeba ho stočit? A co se týče mého bouřlivého kvašení, tak to zas tak bouřlivé nebylo, mám tam teda od začátku kvasné zátky, ale i tak jsem čekal větší divočinu. Hodně mě to teda bublalo u moštu, který jsem nelouhoval, ale jinak je to jen pár bublin, které sice pokryly celou hladinu, ale u některých se mě už teď začíná prosvítat hladina moštu bez toho, že by se tam tvořilo něco jako "hnědý klobouk" - ten jsem viděl jen na hladině zavařovačky, ve které jsem si chystal kvasinky. Jaké s tím máte zkušenosti vy? Tj. s tvořením hnědého klobouku, jak poznáte že je vhodné stáčet a to s tím vystřelováním té sedliny k hladině?
Díky moc za rady

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK