#1 2012-10-01 10:12:30

Quixote
Člen
Registrován: 2012-08-21
Příspěvky: 10

Quixote

Lisovali sme male suche (v zasade nejedle) jablcka neznamej odrody. Najskor sme ich pomleli na mlynceku na repu a potom lisovali vinarskym presom. Z 30 tich kil sme vylisovali tak 5 litrov a skoro pokazili pres, tak sme to vsetko zliali nazad a poslali kvasit na jablkovicu smile

Potom sme kupili 25 litrov cisteho jablcneho mustu neznamej odrody priamo z mustovne lisovaneho v ten den vo velkom serioznym lisom. Kvasenie najskor v 25l demizone s pivnymi kvasnicami pre vrchne kvasenie (Muttons premium gold http://www.domacimikropivovary.cz/e-obc … mium-gold)

Cely cas som to mal doma v bytovke a teploty boli hodne letne (aj 28 stupnov cez den). Po tyzdni stocenie do plastoveho mikropivovaru. Nemal som cas sa tomu venovat a po druhom tyzdni to prekvasilo do sucha co mi nechutilo, tak som tam nasypal asi 750g krystaloveho curku a asi 300g pivarskej dextrozy. Nechal rozpustit a stocil do flias. Flase mam na balkone (keby nejaka buchla..) a tam kolise teplota noc-den 15-25, ale uz vyskocila aj vyssie bohuzial.

Cakam na nasytenie CO2 a dam vediet ako to dopadlo. Zatial to ma mierne acetonovy chvost, ale inak jasne chuti po jablkach a vzdialene pripomina hroznovy burciak. Po stoceni do flias je to stale kalne, ale uz nie vyslovene bahnovito mutne. Neviem ci sa to stihne vycistit kym to vypijem, ale to ma na prvy pokus zatial zaujima az druhorado.


Viem, ze toto cele je od zaciatku do konca uplne hulvatsky pristup a nemal by sa odporucat, ale davam sem vediet ako to dopadlo aby bolo zrejme ako velmi ovplyvnuje nedodrzanie postupu vysledny produkt.

Offline

#2 2012-10-08 10:20:06

Quixote
Člen
Registrován: 2012-08-21
Příspěvky: 10

Re: Quixote

Nasytenie CO2 ide ovela pomalsie ako som cakal. Myslel som si, ze tak za tyzden to bude az-az a zatial po dvoch tyzdnoch to nie je velmi posobive. Dufam, ze som kvasinky nejak neuspal. Medzicasom sa ale chut vcelku stabilizuje. Mam dojem, ze statie tomu cideru svedci. Je viac stavnaty, menej acetonovy a kyslost je mozno rovnaka ale menej agresivna. Tiez sa to uz menej podoba na burciak (to bude asi hlavne tym nasytenim)

Ak sa mi to podari dokvasit vo flasi, tak planujem pasterizovat. Teda ak nieco ostane. Lebo ked otvorim flasku aby som skontroloval tlak... tak obcas neodolam a uz ju nezavriem smile

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK