#1 2019-04-21 11:29:49

Frantisek Apfelbeck
Člen
Místo: Kout na Šumavě
Registrován: 2016-06-11
Příspěvky: 14
Web

Kvas 2019 České Budějovice 26-28/4 2019

Dobrý den přeji ve spolek,
rád bych vás všechny tímto pozval na akci Kvas 2019, kterou spolupořádám.

https://foodhackingbase.org/wiki/Kvas_2019

Pro zdejší osazenstvo bude asi nejzajímavější sobotní  přednáška na téma cidrů s po ní následující ochutnávkou. Selekce cidrů je opravdu široká. Základem jsou cidry francouzské, ale máme tam také zástupce z Baskicka, Andalůsie, sever Itálie, Norska,  Estoňska a tak dále včetně těch Českých. Pokud máte produkt, který by jste chtěli dát k ochutnávce a to jak komerční či domácí, tak bych byl velmi rád. Pokud by se nevešel do oficiální selekce (máme toho hodně), tak by jsme se tomu mohli věnovat po té, 2x 750 ml by mělo stačit.

Dokončuji teď formaci/kurz cidrařství v Normandii, jehož součástí je osobní projekt, ve kterém se zabývám situací v tomto oboru v České Republice. Sháním cidry a to jak komerční, tak domácí, které bych mohl vzít s sebou a provést s experty degustaci plus rozbor v tamních laboratořích - výsledky by byly volně k dispozici pokud by s tím účastníci souhlasili. Samozřejmě mě také zajímá technologie výroby, odrůdy jablek jež byly použity atd. Cidry mohu jak koupit, tak vyměnit za vzorky, které jsem s sebou přivezl z Normandie. Pokud by jste věděli o nějakém obchodu v ČR specializovaném na cidry, tak mi prosím dejte vědět, rád bych případně koupil vzorky i tam. Pokud mátě zájem o spolupráci, pošlete mi prosím email na algoldor (symbol znáte) foodhackingbase.org

Z Kouta na Šumavě zdraví a příští víkend na viděnou se těší,

František Algoldor Apfelbeck


"There is no way to peace, peace is the way." Mohandas Karamchand Gandhi

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK