#1 2016-10-23 22:26:43

Lenny
Člen
Registrován: 2016-10-23
Příspěvky: 4

Sterilizace vybaveni

nikde jsem na toto tema nevidel zadnou diskuzi, tak bych se rad zeptal. cim sterilizujete naradi a nadoby pro vyrobu cideru? na ceskem trhu je opravdu tezke najit bezoplachovy sterilizator. co se da vicemene sehnat jsou dva druhy pripravku na sterilizaci, chlorovy a alkoholovy. temer zadny vsak neni bezoplachovy a pokud ano, byva na nem poznamka, ze nesmi prijit do styku s potravinami (napr Desprej, nebo Vendor).

vsude v zahranici pouzivaji Star San, ktery je ale v cechach nedostupny a poslat si ho napr. z Nemecka, nebo Anglie je dost drahy.

co pouzivate vy? resite toto vubec?

diky za odpovedi

Offline

#2 2016-10-31 08:44:25

Lenny
Člen
Registrován: 2016-10-23
Příspěvky: 4

Re: Sterilizace vybaveni

Pekny den preji :-)

Nikdo nic? Ze by to nikdo neresil?

Resim sterilni prostredi hlavne proto, ze si chci "chovat" nebo spise mnozit svoje vlastni kvasinky a tam staci malo a vsechna snaha je v pr...

Offline

#3 2016-10-31 09:01:04

vyrius
Člen
Registrován: 2016-01-06
Příspěvky: 13

Re: Sterilizace vybaveni

Já používám Vendor, ale jen když se něco zvrhne nebo přischne, jinak jen vyplachuju teplou vodou.

Jinak zkus tady http://www.varimpivo.cz/ určitě tam je téma o bezoplachových dezinfekcích. Myslím, že je tam zmíněná látka, co co se dá koupit v drogerii/laboratorních potřebách a je to to stejné co se za draho prodává v malých pixličkách pro domovarníky, jen se mi to nechce hledat.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK