#1 2016-10-22 09:42:55

Chlebik
Člen
Registrován: 2016-10-22
Příspěvky: 1

Siření demižonu

Zdravím, chystám se na úplně svůj první cider. Na půdě jsem našel starý demižon, který jsem si přes noc odmočil octovou vodou a pak jsem ho jěště pro jistotu protřepall octovou vodou s rýží a nakonec vypláchl 3x čistou vodou. Po vyschnutí jsem zapálil sirný knot (Javorník CZ) a nechal přes noc ve větraném sklepě (cca 14°c). Teď můj problém, demižon se mi orosil a u hrdla udělal bílý povlak. Nejde umyt, jde jen zeškrábnout. V místnosti síra nesmrdí, ale čuchl si dovnitř a hnus velebnosti.

Poradil by mi prosím někdo co s tím? Může se demižon použít, nebo raději vyhodit? Hledám na netu a nikde nic. Je to 20l demižon a použil jsem jeden "malý" plátek.

Děkuji za rady.

Offline

#2 2016-10-22 10:46:54

vyrius
Člen
Registrován: 2016-01-06
Příspěvky: 13

Re: Siření demižonu

Já vůbec nesířím, když je demižon špinavej, je v něm něco přischlýho, nebo v něm bylo něco co se nepovedlo, tak použiju Vendor, čistí to fakt dobře.

Offline

#3 2016-10-23 14:24:42

Piparkakuja
Člen
Registrován: 2015-10-31
Příspěvky: 134

Re: Siření demižonu

Zdravíčko,
před týdnem jsem dělal první letošní mošt. Vypresoval jsem asi 35l, které jsem lil do zakouřeného demižonu - odpálil jsem tam asi 1/3 sirného pásku (tak 5cm) a při nalévání nechal kouř utíkat, nechtěl jsem pozabíjet veškeré kvasinky. Povedlo se to tak tak, po týdnu mi začal demižón na půdě lehce kvasit, tak jsem ho odnesl do bytu, aby se "rozjel". Po pravdě, jde mu to jak "hladnému sraní". Se sířením nepřehánět, příště odpálím jen malinkatý kousek.
Jinak demižóny vymývám štětkou, aby šly usazeniny pryč.

Offline

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK