#1 Re: Stáčení a lahvování » Stojanová zátkovačka na korunky » 2014-05-17 22:40:23

Zdravím mám na prodej stojanovou zátkovačku za 400,- když budete mít zájem ozvěte se

Ještě mám na prodej vodní lis za 1000,- fotky pošlu nebo jsou momentálně na aukru .

#2 Ovocné a vína a jiné dobroty » Šípkové víno » 2014-02-18 22:01:00

M.Mareš
Odpovědi: 0

Zdravím tak dnes jsem  po druhé stáčel šípkové víno  a už by se mohlo lahvovat je super dost silné a osvěžující  doporučuji všem     výroba je jednoduchá   3kg čerstvých šípků ale zralých 3kg cukru a 10 litrů vody  do patnácky demižónu a kvasinky vinka nejlepší  já ale používám zákvas s cídru nebo nebo medoviny co zrovna mám    zhruba po šesti týdnech většina šípku klesne ke dnu bublá už málo tak to scedíme do desítky a dolijeme převařenou vodou můžeme trochu dosladit a necháme další 3-4 týdny pak stáčím ještě jednou a lahvuji až mám náladu,  vydrží do další várky pokud ho nevypijete dřív . A pozor propraný šípek použijeme na další várku (nechte si tak 0,5-0,7litru zákvasu ) postup stejný a kolikrát je víno ještě lepší  . Letos zkusím dát místo cukru med tak uvidím co to provede, dám vědět jak bude chutnat.   Tak zdar všem pokusům

#3 Re: Stáčení a lahvování » Lahvování a doslazování » 2014-01-24 19:19:07

Zdravím . Jeden dotaz zkoušel někdo přidávat při stáčení do lahví fermentační drobs který prodávaj na  http://www.vasepivo.cz/ dík za info.


Zdravím nikdo se neozval  tak jsem to koupil a vyzkoušel . jeden bonbón do lahve a funguje to dobře na mně  moc sladký a trochu jiná chuť než s cukrem a o hodně tmavší barva .Dával jsem půl lžičky cukru a jemně perlí a suché akorát . Musím se pochválit chutnaj oboje  a mám strach že do  léta nevydrží . Letos budu muset udělat alespoň dvě padesátky . Tak zdar a Cidru slávu.


Zdravím tak musím  říci že po dalších 40 dnech ležení ve sklepě mi chutná cider s drobsem daleko víc než s cukrem ten ale zase mnohem víc  perlí a má krásnou pěnu jako sekt ,tak nevím co je lepší každopádně vypijeme oba , už se těším na novou sklizeň. Tak zdar

#4 Re: Vady cideru » lehce octova chut » 2014-01-07 18:11:18

Zdravím přátelé cideru . Letos vlastně loni jsem naložil svůj prví cíder dělal jsem vše dle návodu na Winepunk.cz po třetím stáčení jsem začal lahvovat cider ,dost suchý někdo by řek kyselí ale krásně čirý a lahodné chuti po jablkách ale už neperlil, tak jsem přidával půl lžičky cukru na lahev 0,5l od piva. Asi po deseti dnech jsem neodolal a otevřel několik lahví a všechny ztratily chuť po jabku vůbec neperlí a mají trochu octovej ocas . Což mě ani nevadí ale že vůbec neperlí  .Akorát jsem ani jednou při stáčení s kalů  nesířil demižón . Mám ještě jeden 20l demižon  kterej bych měl začít také lahvovat. Poraďte co s tím . dík M.M.

Zápatí

Založeno na FluxBB 1.5.8 | CZ a SK