#1 Re: Kvašení » Keeving » 2013-03-07 14:09:32

Ahoj. Jak by se dali přeložit do češtiny slova "cuvage" a "keeving"? Je jedno z toho samočištění? :)

#3 Odkazy » Dotazník k Bc. práci + odkazy » 2013-02-18 15:25:44

David
Odpovědi: 4

Zdravím všechny nadšence :)

Mám 23 let, studuji na UTB ve Zlíně Chemii a technologii potravin a jako téma bakalářské práce mám cider. Teoretickou částí je technologie výroby a snad se mi podaří v práci nastínit situaci na českém trhu. Praktickou částí je potom vyhodnocení dotazníku, jehož účelem je průzkum informovanosti o cideru v ČR. Škoda, že jsem na tento web nenarazil dříve, protože mi bude dotazník na vyplnto.cz vyhodnocen už 19.2.2013 (zítra) ve 23h45. No ale snad se tu ještě najde někdo ochotný, kdo stihne dotazník vyplnit a možná i rozeslat dále. Ikdyž asi budu ten dotazník vyvěšovat ještě jednou, protože mám problémy shánět respondenty ve vyšších věkových kategoriích. Každopádně tady je odkaz na dotazník, jednoduchý, 16 otázek, v průměru trvá jeho vyplnění asi 3 minuty:

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotaznik … movanosti/

Dále bych chtěl požádat o pomoc, protože mám problémy se shnáněním zdrojů a literatury. Neznáte někdo prosím nějaké knížky o výrobě cideru, které jsou dostupné v e-formě na internetu? Google Books jsem snad projel celé, ale našel jsem zatím jen tyto zdroje:

http://books.google.cz/books?id=SrPLsTdRlhcC
http://books.google.cz/books?id=0aWR3fu … navlinks_s
http://books.google.cz/books?id=mnh6aoI … er&f=false
http://www.cider.org.uk/frameset.htm

No snad se budou tyto zdroje hodit i některému uživateli na tomto webu, který dělá domácí cider :) Jedinou českou knížku o výrobě cideru jsem našel od p. Heleny Uhrové - Jak se dělá Cidre, Calvados, Pommeau. Pokud byste někdo věděl o jiných zdrojích, byl bych rád za každou odpověď.

S pozdravem a přáním hezkého dne,
David.

reklama:

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK