#1 2018-08-20 22:35:42

Piparkakuja
Člen

Rok čtvrtý

Letošek začal stříháním a současně shromážděním roubů, následovalo jejich nasazení na vzrostlé stromy (dokonce se jich většina uchytila, tak snad dají i zimu) a pokračovalo to až doposud nošením kýblů s vodou do sadu.
V podstatě všechny angličáky z první vlny mají spoustu jablek, další tři spousty jsem hned ze začátku léta protrhal, aby se stromky moc nevysilovaly. Dokonce i některé angličáky z druhé vlny plodí již letos, ale je to jen sem tam jablko - i když jeden Kingston Black jich má asi 6.
Při roubovacích toulkách jsem nakousával všechna planá jablka, která mi přišla pod ruku. Kromě stovek kyseláčů jsem objevil jednu hořkosladkou odrůdu v Čechách (prozatímní název Žvahořčák) a včera i jednu v Německu (té říkám Nürngolder - má malá, zlatavě žlutá jablíčka). Uvidíme, co z toho na podzim vymačkáme a jak to prokvasí.
V plánu je větší než-li loňské množství (5l) ledového cideru a alespoň 150l normálního, tak snad.

https://www.facebook.com/ciderexplorer/ … =3&theater

Cider frei!

P.S. nevěřte všemu, co čtete, mně to zas tak lihové nepřiapadalo ;)

#2 2018-09-16 22:24:03

Piparkakuja
Člen

Re: Rok čtvrtý

Tak první "pětka" ledového cideru už divoce kvasí, původní hustota 1.090 spadla skoro o polovinu, je to fofr. Chuť je pořád sladká s nahořklým koncem a má to málo kyselin, takže to budu muset později s něčím namíchat.

Cider frei!

reklama:

Zápatí

Založeno na FluxBB | CZ a SK